facebook
menu
Regulamin Poradnik dla nowych Magia Umiejętności Wizerunki Władza Spis przedmiotów Misje Wzór Karty Postaci Wymiana
mapa
HargeonAkane ResortHosenkaMagnoliaWschodni LasOshibanaOnibusCloverOakEraScaterCrocusArtailShirotsumeHakobeZoriPółnocne PustkowiaCalthaLuteaRuinyInne Tereny ZachodnieGalunaTenrouPozostałe KrajeMorza i Oceany
The problem with power is that people pay attention to it, and it's very easy to get beside yourself and use it in the wrong way.
FAIRY TAIL PATH MAGICIAN
Umiejki......
 

Share | 
 

 Umiejki......

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość

Mag klasy 0

avatar


Liczba postów : 40
Join date : 30/05/2013

PisanieTemat: Umiejki......   Nie Sty 24, 2016 1:53 pmSpis treści:
1. Kilka słów wstępu
2. Koszty i ograniczenia
3. Paczki umiejętności
4. Profesje
5. Inne
6. Cechy fizyczne
7. Zmysły
8. Cechy magiczne
9. Style walki
10. Wiedza
11. Style Bycia
12. Umiejętności fabularneUmiejętność jest czynnikiem określający, w czym nasza postać jest lepsza od innych. System umiejętności ma na celu zastąpić suche statystyki. Każda z nich dzieli się na 3 poziomy, a im wyższy poziom, tym lepsze opanowanie danej dziedziny. Lista nie jest stała i co jakiś czas będzie uzupełniana. Swoje propozycje umiejętności można składać w odpowiednim temacie w Ogłoszeniach.
Nim jednak przejdziemy dalej warto zapoznać się z kilkoma terminami oraz wyjaśnieniami.
• Nieznacznie silniejsze/słabsze oznacza umiejętność dzięki której dana osoba w niewielkim stopniu wybija się ponad przeciętną osobę. Znacznie silniejsze/słabsze oznacza umiejętność dzięki której różnica jest już bardzo widoczna. Stawiając dwie osoby obok siebie, na pierwszy rzut oka widać że osoba z umiejętnością jest w danej czynności lepsza.
• Postarajcie się pisać w poście o umiejętnościach używanych w czasie pisania akcji. MG też człowiek może o czymś zapomnieć.
• Posiadanie umiejętności nie oznacza, że dana akcja zawsze wyjdzie, a jej brak, że się nie uda. Umiejętności to jedynie zmienne ułatwiające wykonanie danej czynności. Większość i tak zależy od jakości opisu.


Umiejętności wykupuje się za PD. By to zrobić, trzeba odpowiednią ilość PD wypisać w z Banku z zaznaczeniem celu, na jaki zostały przeznaczone. Poszczególne poziomy umiejętności kosztują:
1 poziom to koszt 20 PD
2 poziom to koszt 40 PD
3 poziom to koszt 60 PD
Koszt pełnego kompletu umiejętności to jednak 120 PD. Bowiem by zakupić 3 poziom, trzeba mieć też 1 i 2.

Dodatkowo, MG może, po przejściu odpowiedniej fabuły zadecydować o przyznaniu postaci gracza określonej umiejętności. Jednakże graczowi przysługuje prawo do odmówienia przyjęcia umiejętności, tym bardziej, jeśli dana umiejętność ogranicza możliwości posiadania innych umiejętności.


Paczki to zestawy umiejętności tańsze o 30%. W skład zestawu musi wejść od 5 do 10 poziomów umiejętności (w rozumieniu - każdy jeden poziom liczony jako jeden, czyli siłacz poziom 2 i siłacz poziom 3 są liczone jako dwa poziomy, a nie np. pięć), np.:
Siłacz poziom 1 i 2
Łamacz kości poziom 1
Sprinter poziom 1
Wytrzymałość poziom 3
Oczywiście trzeba posiadać niższy poziom umiejętności, by zakupić wyższy. Niemniej, takie tańsze kupowanie umiejętności łączy się z łańcuchem zależności. Prościej mówiąc- kupno pewnej umiejętności w paczce, blokuje możliwość rozwoju innej. Jeśli owa inna umiejętność jest wykupiona, kupienie w paczce jej przeciwieństwa jest niemożliwe.
Łańcuch Zależności:
 


Od teraz można w 2 dowolnych umiejętnościach osiągnąć poziom 4, którego opis powstanie po osiągnięciu przez postać danego poziomu. Ów poziom osiągnąć można dopiero po zdobyciu 3 poziomu danej umiejętności i przejścia krótkiego treningu u NPC. To także niesie za sobą jednak pewne minusy:
Posiadanie 4 poziomu umiejętności ogranicza posiadanie umiejętności z tej samej grupy do maksymalnie 1 poziomu oraz umiejętności z pozostałych grup do maksymalnie 2 poziomu. W przypadku posiadania dwóch 4 poziomowych umiejętności z tej samej grupy, zmusza gracza do wybrania drugiej kategorii z której blokowany ma być rozwój umiejętności do poziomu 1. Umiejętności, które wcześniej podniosło się na określony poziom, NIE ULEGAJĄ osłabieniu.


Obecna liczba umiejętności: 74 (47 dla magów, 55 dla zwykłych ludzi)
Obecna liczba poziomów umiejętności: 222 (141 dla magów, 165 dla zwykłych ludzi)
10% umiejętności: 6 (18 poziomów umiejętności)
Objaśnienia skrótów:
[#] - umiejętności z dodatkowymi ograniczeniami
[K] - umiejętności kumulatywne (profity z niższych poziomów są zachowane przy wyższych poziomach
[S] - tylko dla osób bez magii
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://ftpm.forumpolish.com/t447p45-wielka-biblioteka#35771 http://ftpm.forumpolish.com/t447p45-wielka-biblioteka#35771 http://ftpm.forumpolish.com/t447p45-wielka-biblioteka#35771 http://kotterrorysta.forumpolish.com
 
Umiejki......
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: 
Prolog
 :: Encyklopedia
-
Reklama
Poniżej znajdują się buttony for, z którymi obecnie prowadzimy wymianę. W celu nawiązania współpracy zachęca się do odwiedzenia pierw tematu z regulaminem wedle którego wymiany prowadzimy, a następnie do zgłoszenia się w tym temacie. Nasze buttony oraz bannery znajdują się zaś w tym miejscu.
BlackButlerVampire KnightSnMHogwartDream
Layout autorstwa Frederici.
Forum czerpie z mangi "Fairy Tail" autorstwa Hiro Mashimy oraz kreatywności użytkowników. Wszystkie materiały umieszczone na forum stają się automatycznie własnością jego jak i autorów. Dla poszanowania Naszej pracy uprasza się o nie kopiowanie treści postów oraz kodów bez uprzedniej zgody właścicieli.